Galerie

Działania bobrów nad rzeką Kamionką w rejonie miejscowości Kułygi w gminie Siemiatycze doprowadziły do zapadnięcia się mostu. Zwierzęta spowodowały ogromne zniszczenia, a most może nie nadawać się do naprawy, powiedział Radiu Podlasie, wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski.

Niedziela Biblijna 18 kwietnia w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim była też dniem ustanowienia nowych ministrantów. Ośmiu młodych ludzi z wielkim zaangażowaniem przeżywało swoją formację i to w swego rodzaju systemie hybrydowym, bo część spotkań odbywała się online. Po zakończeniu formacji zostali oficjalnie przyjęci do służby liturgicznej.

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski za nami. Jednym z siedmiu miast, w którym rywalizowali sztangiści były Siedlce.

Wychowanie do wiary i męstwa, pod takim hasłem odbył się 17 kwietnia w Pratulinie IV Duchowy Poligon Ojców. Patronem honorowym spotkania był biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Do akcji sprzątania brzegów rzeki Krzna i Zna, która odbyła się w minioną sobotę 17 kwietnia w ramach operacji Czysta Rzeka włączyło się 20 osób. Sprzątane były brzegi rzeki a także dzięki strażakom OSP Stołpno koryto Krzny.

Dokładnie o godz. 10.00 w poniedziałek, 19 kwietnia w Siemiatyczach uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych w Siemiatyczach przeciwko COVID-19. To pierwszy taki punkt w województwie podlaskim i jeden z szesnastu uruchomionych dziś w kraju.

Promienie wiosennego słońca i pierwsza wiosenna zieleń zachęcają do spacerów, jazdy rowerem, czy krótkich wycieczek samochodowych. Prawdziwe oblężenie turystów przeżywa Drohiczyn, gdzie nad Bugiem, na górze zamkowej czy w innych zakątkach spotkać można nie tylko mieszkańców z całej okolicy ale i wielu gości z województwa mazowieckiego.

Konkurs plastyczny pt. „Niebieskie kredki”, zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim, został rozstrzygnięty.

W Łukowie, w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek, gościła siostra Paula Kozłowska. Przed czterema laty pracowała w łukowskim przedszkolu. Dziś pracuje na misji w Ghanie.

Takich akcji potrzeba więcej, mówili z przekonaniem uczestnicy Operacji Czysta Rzeka w gminie Nurzec Stacja. W sobotę, 17 kwietnia wielkie sprzątanie odbyło się w Nurcu Stacji i w Siemichoczach. W sumie w akcji uczestniczyło ponad 60 wolontariuszy, zebrali kilkaset worków śmieci.

W parafii Trójcy Świętej w Łosicach pożegnano 17 kwietnia Czesława Gizińskiego, wieloletniego starostę łosickiego, samorządowca, przewodniczącego Rady Powiatu Łosickiego.

W parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej prowadzone są prace archeologiczne związane z rewitalizacją założenia zamkowo-parkowego. Udało się odkryć fundamenty pałacu oraz kuchnię, a w niej m.in. elementy ceramiki czy unikatowe monety.