Bielsk Podlaski

Bielsk Podlaski: Przystań Opatrzności

Kościół Pt. 04.09.2020 20:03:11
04
wrz 2020

W Bielsku Podlaskim w Dawnym Dworku Smulskich przy parafii Najświętszej Opatrzności Bożej powstała „Przystań Opatrzności”. W placówce prowadzonej przez parafię, działa - Gabinet Bezpłatnej Rehabilitacji, Klub Seniora i Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego.


Jak wspomina ks. Zbigniew Karolak proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej, remontowany przez parafię Dworek, przez wiele lat był ruiną, dziś znów służy mieszkańcom.
Wszystkie formy zajęć w „Przystani Opatrzności” są bezpłatne. Podczas systematycznych spotkań seniorzy mogą korzystać z zabiegów w gabinecie rehabilitacyjnym, mają gimnastykę prowadzoną przez fizjoterapeutę, prowadzony jest szeroki blok zajęć artystycznych i kulinarnych, które kończą się wspólnym posiłkiem. W ramach agroterapii uczestnicy zajmują się zielenią wokół dworku, a integracji międzypokoleniowej służą wspólne zajęcia z dziećmi z przedszkola również prowadzonego przez Parafię.
9 września zaplanowano oficjalne otwarcie i wyświęcenie Przystani Opatrzności. W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie placówki na antenie Katolickiego Radia Podlasie został wyemitowany cykl audycji „Tydzień w Przystani Opatrzności”. Audycje przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, a znaleźć je można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.
W poniedziałek swoimi doświadczeniami z Przystani Opatrzności podzieliła się pani Krystyna Matuszak. TUTAJ

We wtorek o Przystani Opatrzności opowiadały panie - Krystyna Tarantowicz i Krystyna Niewińska. TUTAJ

W środę gościem audycji była siostra Krystyna ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. TUTAJ

W czwartek w „Tygodniu w Przystani Opatrzności” słuchacze spotkali panie - Halinę Grabowską i Marię Misiuk. TUTAJ

W piątek w audycji zamykającej ten cykl na antenie gościł ks. Zbigniew Karolak, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, pomysłodawca i twórca Przystani.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.