Bielsk Podlaski

Jadłodzielnia Opatrzności powstaje w Bielsku Podlaskim

Kościół Czw. 15.04.2021 11:19:00
15
kwi 2021

W Bielsku Podlaskim powstaje „Jadłodzielnia Opatrzności”. To kolejna dobroczynna inicjatywa parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, jej proboszcza ks. Zbigniewa Karolaka i społeczności skupionej w Dworku Smulskich, zwłaszcza seniorów.

Inicjatywę uruchomienia „Jadłodzielni Opatrzności”, czyli ogólnie dostępnej lodówki do dzielenia się żywonością podjęto w związku z trwającym Tygodniem Miłosierdzia, a przyświeca temu chęć robienia dobrych uczynków i zachęcania do nich innych zgodnie z myślą, że więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu.

„Jadłodzielnia” łączy troskę o niemarnowanie żywności z niesieniem pomocy potrzebującym. Zasady jej funkcjonowania są proste: osoby, które mają za dużo jedzenia mogą je tu przynieść, a osoby potrzebujące mogą je brać.

Opiekunami Jadłodzielni są seniorzy skupieni w Przystani Opatrzności i Gabinecie Bezpłatnej Rehabilitacji w Dworku Smulskich w Bielsku Podlaskim przy ul. Hołowieskej 7/.

Do współtworzenia Jadłodzielni zaproszeni są też przedsiębiorcy, handlowcy, sprzedawcy i inne osoby chętne do przekazywania nadwyżki produktów. Mogą oni kontaktować się w tej sprawie pod nr tel. 790 266 260 lub mailowo pisząc na adres zibikar@poczta.onet.pl

Jadłodzielnia będzie zlokalizowana przy ul. Mickiewicza 53 obok budki z lodami pana Jankowskiego, któremu już dziś organizatorzy akcji dziękują za bezpłatne użyczenie prądu do podłączenia witryny gastronomicznej.

Przynieś do lodówki produkty, które sam mógłbyś zjeść i chciałbyś dostać, to pierwszy punkt w regulaminie określającym zasady działania punktu. Do witryny można przynosić produkty, które są w terminie przydatności, są zapakowane lub w pojemnikach, przetwory własne (np. ciasta czy zupy) należy opisać i podać datę przygotowania, mile widziane są owoce, warzywa czy nabiał.

Nie można przynosić do Jadłodzielni surowego mięsa, niepasteryzowanego mleka, produktów zawierających surowe jajka, napoczętych puszek, czy słoików i oczywiście nie można przynosić produktów po terminie ważności, z wyraźnymi śladami psucia się, które miały kontakt z odpadami lub były w kontenerze na śmieci i alkoholu.

Korzystanie z produktów z Jadłodzielni odbywa się na własną odpowiedzialność, dlatego każda osoba powinna sama ocenić (wygląd, zapach, opis) i zdecydować czy są one dobre do spożycia.

Źródło: Parafia Opatrzności Bielsk Podlaski
ABol [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.