Bielsk Podlaski

Wynagrodzenie za profanację

Kościół Pon. 18.10.2021 10:50:47
18
paź 2021

17 października po jednej z Mszy Św. parafianie i pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim uczestniczyli w różańcu wynagradzającym za akt wandalizmu i profanacji, jaki dokonał się na jednej z czterech parafialnych kapliczek różańcowych.

Nieznany sprawca sprayem pomazał pięć tablic, przedstawiających część radosną różańca świętego. Rozważania różańcowe, wykorzystane podczas aktu wynagradzającego, przygotowali członkowie Chóru Parafialnego pod przewodnictwem Urszuli Wróbel.
    
Jak komentuje proboszcza parafii Bogdan Kujawa: Bolejmy nad każdym faktem profanowania sacrum. Protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych. To problem kulturowy, a zatem mamy jej upadek w życiu publicznym. To również element ataku na Kościół. W wielu mediach można dostrzec zasadę „o Kościele źle albo nic”. I to jest bolesne. Drugim problemem jest brak szacunku dla tego, co święte. trudno wyobrazić sobie, aby któraś z osób, które atakują wartości chrześcijańskie, profanują miejsca święte, ironizują Mszę świętą, ośmieliła się zironizować jakąś formę kultu hinduistycznego, a szczególnie islamu. Jaka byłaby wówczas reakcja? Trudno to sobie nawet wyobrazić. Ważne, abyśmy uczyli się szacunku dla tego, co święte. Polacy są cierpliwi i wyrozumiali wobec ludzi błądzących, ale nie oznacza to, że mamy aprobować zło i świętokradztwo.
    
Oferując tę sprawę Panu Bogu, proboszcz deklaruje, że nie parafia podejmuje żadnych sądów czy decyzji potępiających tych ludzi, ale nie ma zgody na taką formą traktowania rzeczy świętych. - Modlimy się za tych ludzi i prosimy o ich nawrócenie, zapewnia ks. Dariusz Kujawa.


Foto: Dariusz Kujawa / FB
ABol/Js


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.