Bielsk Podlaski

Kontrolują dzikie kąpieliska

Region Pt. 18.06.2021 13:33:22
18
cze 2021

Bielscy policjanci, dbając o bezpieczny wypoczynek nad wodą, kontrolują niestrzeżone kąpieliska na terenie powiatu. W upalne dni wszelkie zbiorniki wodne są regularne odwiedzane przez mieszkańców. Dlatego mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w szczególności kąpielach w miejscach nadzorowanych.

Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Wystarczy chwila, aby mogło dojść do tragedii.

W związku z tym bielscy policjanci już sprawdzają dzikie i niedozorowane zbiorniki wodne na terenie powiatu. Pod nadzorem mundurowych są w szczególności rzeki, stawy i żwirownie oraz śluzy. Mundurowi uświadamiają mieszkańcom, że korzystanie z takich zbiorników pociąga za sobą duże ryzyko tragicznych zdarzeń.
Policjanci przypominają:

bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Tzw. „dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.


KPP Bielsk Podlaski
[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.