Bielsk Podlaski

Pierwsza Dama z wirtualną wizytą w WTZ w Bielsku Podlaskim

Region Pt. 12.02.2021 09:14:00
12
lut 2021

Warsztat Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim został utworzony przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej z myślą o osobach niepełnosprawnych. 10 lutego podopiecznych pracowni odwiedziła wirtualnie Pierwsza Dama.

Warsztaty terapii zajęciowej, na które uczęszczają dorosłe osoby niepełnosprawne z całego powiatu bielskiego, aktywnie wspomagają rehabilitację zawodową, społeczną oraz pomagają zdobyć umiejętności niezbędne do podjęcia pracy. Terapia odbywa się w 8 pracowniach i to właśnie do ich odwiedzenia za pomocą wirtualnej wycieczki została zaproszona Agata Kornhauser-Duda. – Stanowicie świetna wspólnotę. Uważam, że w każdym człowieku tkwi talent. I rolą nauczycieli w szkole czy instruktorów jest ten talent odkryć i go pielęgnować. Widać, że tutaj każdy ma szansę rozwijać się na miarę swoich możliwości – mówiła Pierwsza Dama.

W Pracowni Gospodarstwa Domowego Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o przepisach i zdrowym odżywianiu; w Krawiecko-Hafciarskiej o rękodziele i akcjach charytatywnych, w których biorą udział jej uczestnicy, w Edukacyjnej i Technik Audiowizualnych – o wydawanej gazetce; w Technicznej – o wykonywanych własnoręcznych przedmiotach, m.in. naturalnych świecach; w Pracowni Multimedialnej Małżonka Prezydenta miała okazję zobaczyć, jak wyglądają warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, w Pracowni Doświadczenia Świata, Muzyki i Teatru, w której działa objazdowy teatr niepełnosprawnych, czekała na Panią Prezydentową artystyczna niespodzianka, a uczestnicy warsztatów w pracowni Florystycznej i Artystycznej zaprosili Pierwszą Damę do wykonania aniołka techniką decoupage.

– Stanowią Państwo wspaniały zespół, zawsze sukces jest zespołowy – mówiła Agata Kornhauser-Dudą podczas rozmowy z kadrą kierowniczą ośrodka i dodała: Oprócz profesjonalizmu bardzo ważna jest empatia i zrozumienie indywidualnych potrzeb uczestników – i Państwo to wszystko mają, serdecznie gratuluję. Pani Kierownik gratuluję, bo widać, że jest pani wulkanem energii i świetną menadżerką. Trzymam kciuki, żeby powiodły się wszystkie projekty i plany.

Placówka bardzo chętnie organizuje i włącza się w różnego rodzaju akcje i spotkania na rzecz środowiska lokalnego, wspierające integrację, m.in. wycieczki, kiermasze, spotkania rodzin, imprezy sportowe, bale, zabawy, rajdy czy pikniki. – Widać, że uczestnicy warsztatów są szczęśliwi, bardzo bezpiecznie się tu czują. Gratuluje Państwu, bo to jest wielka umiejętność, żeby w każdym człowieku odkryć jego talent – podkreślała Pani Prezydentowa.

Z uczestnikami i instruktorami warsztatu terapii zajęciowej Małżonka Prezydenta rozmawiała też m.in. o tym, jak nie poddawać się w trudnych warunkach epidemicznych i w czasie społecznej izolacji. – Życzę, żeby ten optymizm Wam towarzyszył, życzę zdrowia i do zobaczenia w Pałacu Prezydenckim – zakończyła Pierwsza Dama, zapraszając całą społeczność do Warszawy, gdy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą.

Źródło: www.prezdent.pl
fot. Grzegorz Jakubowski /KPRP

ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.