Bielsk Podlaski

Weekend na drogach powiatu bielskiego

Region Wt. 27.07.2021 14:12:37
27
lip 2021

W weekend bielscy policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Mężczyźni kierowali pojazdami pomimo sądowego zakazu lub nie posiadając w ogóle uprawnień, czy też będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z kierujących znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Pomimo częstych apeli, niektórzy kierowcy nadal nie przestrzegają obowiązujących przepisów i tym samym stwarzają zagrożenie na drodze. W weekend bielscy mundurowi zatrzymali sześciu takich kierujących.

Pierwszy z nich został ujawniony w piątek o 21.30 w Rudce. 63-latek wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego, mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Kolejny został zatrzymany w sobotę w Boćkach. Przed 20 mundurowi z drogówki zauważyli jadące za szybko polo. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie sprawdzenia okazało się, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Kolejni kierowcy „wpadli” w ręce mundurowych w niedzielę. Po 9 w Hołodach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 51-latka kierującego samochodem osobowym. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec powiatu siemiatyckiego ma zakaz prowadzenia pojazdów. Przed 18, również w Hołodach, w ręce mundurowych „wpadł” kierujący, który jechał z prędkością 119 kilometrów na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został ukarany mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Tego samego dnia, przed 20, funkcjonariusze ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 34-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu.

Również wczoraj w Hołodach policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli motorower, którego kierujący i pasażer nie mieli kasków ochronnych. Okazało się, że pojazdem kierował 16-latek, który nie posiadał uprawnień. Pasażerem pojazdu był jego 15-letni kolega. Ponadto mundurowi ustalili, że jednoślad nie ma aktualnych badań technicznych.
Wszyscy kierujący za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem, nieletni będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym.


KPP Bielsk Podlaski
[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.