Bielsk Podlaski

Wojskowy Dzień Kobiet

Region Sob. 06.03.2021 20:14:53
06
mar 2021

Była gorąca, wojskowa grochówka, pokazy sprzętu wojskowego, możliwość poszukiwania skarbów wykrywaczem metali i okazja do niecodziennych rozmów o wojsku. Okazją do tego było spotkanie z okazji Dnia Kobiet, którego zorganizowali - 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim.

W sobotę, 6 marca w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku Podlaskim można było ciekawie spędzić czas, poznać arkana służby wojskowej, a nawet podjąć życiowe decyzje o wstąpieniu do wojska. W bramie WKU mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk, potem prezentacja sprzętu wojskowego i możliwość włączenia się do specjalnie przygotowanej licytacji, w plenerze przygotowano też tor z ukrytymi „skarbami” które można było odnaleźć posługując się wykrywaczem metali. Chłodny, marcowy dzień rozgrzewała wojskowa grochówka. Kolejny etap spotkania to zwiedzanie WKU i wystawy prezentującej sylwetki kobiet pełniących służbę wojskową. Tu z kolej przy słodkim poczęstunku i gorącej kawie wojskowymi opowieściami dzieliły się przedstawicielki 14. Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce.

Panie, które tego dnia odwiedziły WKU zapytane o powód wizyty zwykle odpowiadały, że przyszły z ciekawości, a kiedy wychodziły ze spotkania można było usłyszeć deklaracje:– tak, podjęłam decyzję - wstąpię do wojska.ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.