Włodawa

Zielona energia rozświetla Włodawę

Region Pt. 18.06.2021 09:32:31
18
cze 2021

Dzięki niedawnej wymianie oświetlenia ulicznego we Włodawie koszty zakupu energii zmalały o ponad 50%! W wyniku przeprowadzonego przetargu wybrany został dostawca, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę na dostawę energii. Co więcej w całości pochodzi ona z odnawialnych źródeł energii. Miasto otrzymało również specjalny certyfikat.

- Jako miasto stawiamy na ekologiczne rozwiązania w różnych dziedzinach życia. Jednym z przykładów jest właśnie zasilanie oświetlenia miejskiego energią z odnawialnych źródeł. Dzięki naszym działaniom nie tylko obniżamy koszty ale też chronimy środowisko naturalne, które jest przecież naszym ogromnym atutem – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W kontekście wypowiedzi włodarza miasta, nie sposób nie wspomnieć o innej niezwykle ważnej inwestycji tj. modernizacji miejskiej ciepłowni. Przypomnijmy, że włodawski MPGK otrzymał rekordowe w historii spółki dofinansowanie w wysokości ponad 14 500 000 zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Odnawialne źródła energii (OZE) bazują na naturalnych, ekologicznych i niewyczerpywanych zasobach. Wypracowane sposoby pozyskiwania gwarantują nie tylko bez emisyjną produkcję energii elektrycznej czy cieplnej, ale też niekończące się możliwości wykorzystania. Przez lata opracowane już zostały efektywne metody pozyskiwania prądu i ciepła z wymienionych ekologicznych źródeł odnawialnych. Wszystkie zapewniają to, czego nie daje węgiel i podobne mu surowce energetyczne, tzn. przyjazność środowisku i pewność, że ich po prostu nie zabraknie.1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ela0000 Pt. 18.06.2021 05:51:21

Super, super, super